Špeciálne pomôcky pre seniorov dostupné už aj v Bratislave

Bratislava, 29. apríl 2014 – Život slovenských seniorov môže byť od apríla kvalitnejší! Užitočné pomôcky ako špeciálne telefóny, tréningové pomôcky, spoločenské hry s veľkými znakmi, dizajnové vychádzkové palice či protišmykové pomôcky, ktoré boli doteraz dostupné len prostredníctvom internetu ponúka už aj bratislavský kamenný obchod pre seniorov, ktorý je prvý svojho druhu nielen na Slovensku, ale aj v strednej a východnej Európe.

ProSenior.eu je internetový portál, ktorý od roku 2012 ponúka „pod jednou strechou“ špecializované produkty, služby, informácie a odborné poradenstvo na rôzne témy, ktoré dokážu seniorom významne uľahčiť, skvalitniť a spríjemniť ich každodenný život. Keďže nie všetci seniori majú možnosť navštíviť webstránku na internete, ProSenior otvára svoj prvý kamenný obchod v Bratislave na Zámockej 24, v ktorom si môžu všetci seniori, ich príbuzní, opatrovatelia, ale aj iní záujemcovia osobne prezrieť, odkonzultovať a kúpiť rôzne praktické pomôcky. „Otvorenie prvého kamenného obchodu ProSenior v Bratislave je ďalším dôležitým krokom v myšlienke vytvoriť pre seniorov jedno komplexné miesto, kde nájdu všetko potrebné pre kvalitný a dôstojný život,“ hovorí Irma Chmelová, zakladateľka spoločnosti ProSenior. „Ľudia si budú môcť osobne prísť vyskúšať pomôcky pre seniorov, z ktorých mnohé sa na Slovensku objavujú prvýkrát – napríklad pomôcka na vystupovanie z auta, navliekače nití, prispôsobené otvárače konzerv či špeciálne pevné linky a mobily pre seniorov.“

Špeciálne pomôcky pre seniorov dostupné už aj v Bratislave (2)

Špeciálne pomôcky pre seniorov dostupné už aj v Bratislave (1)

Špeciálne pomôcky pre seniorov dostupné už aj v Bratislave (3)

Cieľom portálu je podpora modernejšieho prístupu spoločnosti k starobe, ako aj k medzigeneračnej solidarite.„Som rada, že som spoznala ľudí, ktorí nezabúdajú, a robia všetko pre to, aby uľahčili seniorom život. Pripomínajú nám, že sa starobe nevyhneme ani my. Od nás závisí, či staroba našich blízkych a neskôr aj tá naša, bude pekná alebo smutná,” hovorí Oľga Feldeková, ktorá podporuje portál ProSenior od jeho vzniku.

Aktivity ProSenioru víta aj Darina Sedláková, riaditeľka Kancelárie Svetovej zdravotníckej organizácie na Slovensku. „S rastúcim počtom seniorov sa otázky aktívneho a zdravého starnutia dostávajú do centra nielen politických a ekonomických rozhodovaní, ale zaoberáme sa nimi všetci, lebo každý z nás má v rodine seniora alebo už uvažuje o vlastnej seniorskej budúcnosti. ProSenior – portál aj obchod – poskytuje pomoc v prípade zhoršeného zdravia a zároveň prináša inšpiráciu pre aktívne zdravie. Teším sa, že môžem byť pri zrode tejto vynikajúcej myšlienky.“

„ProSenior je založený na koncepte spoločensky prospešného podnikania. Pri tomto type podnikania je primárnou motiváciou snaha riešiť spoločenský problém na podnikateľských princípoch“, uvádza Ladislav Kossár, spoluzakladateľ spoločnosti ProSenior. „K tomuto projektu ma inšpiroval môj osobný príbeh starostlivosti o starých rodičov, keď som len s veľkými ťažkosťami hľadala nevyhnutné pomôcky pre dôstojné zvládanie ich staroby. Počas štúdií v Švédsku som natrafila na neporovnateľné možnosti v oblasti starostlivosti o seniorov, ktoré som sa rozhodla priniesť aj na Slovensko“, uvádza Irma Chmelová.


ProSenior.eu je špecializovaný portál zameraný na poskytovanie širokého množstva produktov, služieb a informácií, s cieľom skvalitniť život seniorom a ich najbližším. Od roku 2012 sa zaoberá potrebami seniorov, súvisiacimi najmä s problémami sluchu, zraku či zhoršenou mobilitou. ProSenior získal v máji 2013 Cenu prvej dámy SR za mimoriadne schopnosti a inovatívny projekt v oblasti komplexných služieb pre seniorov. Zakladateľka portálu Irma Chmelová získala ocenenia Podnikateľka Slovenska 2013 (2. miesto v kategórii Začínajúca podnikateľka) a v súťaži E-žena roka 2013 (2. miesto v kategórii Ženy, ktoré podnikajú online).

Kontakt:
Irma Chmelová, ProSenior
tel.: 0903 139 633
e-mail: [email protected]
web: www.prosenior.eu