Mobilná aplikácia vyhľadá vyhradené parkovacie miesta

Mobilná aplikácia vyhľadá vyhradené parkovacie miesta

Čo by ste povedali na to, keby ste sa mohli jedným dotykom navigovať na najbližšie vyhradené parkovacie miesto? Alebo na najlepšie v konkrétnej ulici? Alebo len proste mohli veľmi jednoducho pomáhať ľuďom, ktorí takéto miesta potrebujú?  Tím (go-ok) takúto mobilnú aplikáciu, určenú pre zdravotne postihnutých, vyvinul. 

Jeden box verejného vyhradeného parkoviska pre zdravotne postihnutých.

Jeden taký box verejného vyhradeného parkoviska pre zdravotne postihnutých.

Vyhradené parkovacie miesta sú nenahraditeľnou pomocou pre tých, ktorí majú rôzne pohybové ťažkosti a preto sú miesta nadimenzované tak, aby spĺňali určitú šírku, mali strategické rozmiestnenie a prístup k nim musí byť bezbariérový. Preto je dobré vedieť kde sú a hlavne ako ich rýchlo nájsť.

Monitoring a navigátor verejných vyhradených parkovacích miest pre zdravotne postihnutých parking4disabled umožní navigáciu k najbližšiemu, alebo ku konkrétnemu parkovaciemu miestu.

Jednoduchým odfotografovaním vyhradeného parkovacieho miesta cez mobilnú aplikáciu môžete prispieť i vy.

Cez ikonu špendlíka v aplikácii prejdete do fotoaparátu vášho zariadenia a miesto odfotíte. Uznajte, ide o veľmi jednoduchý úkon, ktorý napriek tomu veľmi pomôže. Čo je ale najlepšie, aplikácia pomáha na celom svete – takže je možné pridávať parkoviská i v zahraničí.

Aplikáciu si môžete stiahnuť pre platformu iOS a Android.

Zdroj: parking4disabled.eu
Odkaz na tlačovú správu.

English version

 

(skryté titulky)