Pascal Kleiman – DJ ktorý “točí platne” nohami

Pascal Kleiman sa narodil 19. apríla 1968 v Toulouse (Francúzsko) bez rúk. Preslávil sa ako “The Amazing Pascal”, alebo “The DJ who spins with his feet”. Miesto rúk používa nohy a tak je samozrejme raritou medzi DJmi a vzbudzujúci rešpekt.

PascalAvatar1_копия

Začínal vo French free radiu počas 90-tych rokov. S jeho rozhlasovým programom “Vírus” predstavoval nezávislý podzemný punk a funky, s kapelami ako ESG, Liquid Liquid a čoskoro prešiel na elektronické beaty Split Second a Front 242 . Jeho hudba sa vyznačuje rôznorodými druhmi undergroundu.

V roku 1989, keď bola revolúcia Acid House, našiel svoje povolanie ako DJ a hudobný producent a tvoril hudbu pre prvé rave párty vo Francúzsku. V roku 1993 sa presťahoval do španielskej Valencie, kedy sa objavil na novom Artist Residency po boku Kike Jaen. V deväťdesiatomšiestom vytvoril nahrávacia spoločnosť “UV” za účelom výroby pre alternatívnych umelcov na elektronickej hudobnej scéne.

image2

Jeho diela sú teraz plné ambientu, dubu, progresívnej a psychedelickej elektronickej hudby z Európy, Južnej Afriky, od amerických a ázijských umelcov. Jeho tvorba ale psy-trancom nekončí . Vlastní ​​vlastné nahrávacie štúdio, ktoré mu dáva prístup k posledým novinkám elektronickej tanečnej hudby a tak mu jeho produkčné schopnosti umožnili vytvoriť niekoľko vinyl platní. Nedávno pracoval na nových skladbách, ktoré vyjdu na jeho chystanej CD verzii Psycho Abstract.

Pascal_Kleiman_at_Lecce

Feet_work

Pascal_Kleiman_at_Tienes_Talento

Zdroj: wikipedia.orgpascalkleiman.com