Trápi vás ako vyzeráte?

Lizzie Velasquez

Keď bola Lizzie Velasquez na strednej škole, bola v jednom 8-sekundovom videu na YouTube menovaná za “Najškaredšiu ženu na svete”. Narodila sa s tak ojedinelou chorobou, že sa odhaduje, že ju majú len ďalší dvaja ľudia na svete. Lizzie nemá tukové tkanivo a jej telo nedokáže vytvárať svaly, uchovávať energiu, alebo naberať váhu. Má 0% telesného tuku a váži len niečo cez 27 kg.

V komentároch na YouTube, ju volali “TO” alebo “monštrum” a odporúčali jej, aby sa zabila. Namiesto toho, si Lizzie stanovila štyri ciele:
1. Stať sa motivačnou rečníčkou
2. Napísať knihu
3. Vyštudovať vysokú školu
4. Vytvoriť si rodinu a kariéru

Teraz má 24 rokov. Sedem rokov pôsobí ako motivačná rečníčka a viedla už viac ako 200 workshopov o tom, ako uchopiť v sebe jedinečnosť, ako jednať s ľuďmi, ktorí šikanujú, ako prekonávať prekážky. Je vo poslednom ročníku na Texas State University v San Marcos, kde študuje komunikáciu. Jej prvá kniha, “Lizzie Beautiful” (Krásna Lizzie) vyšla v roku 2010 a získala si srdcia mnohých čitateľov po celom svete a jej druhá kniha “Be Beautiful, Be You” (Buď krásny/a, buď ty) bola publikovaná v septembri 2012. V roku 2013 chce napísať svoju tretiu knihu.

“Tie uprené pohľady sú to, s čím teraz prichádzam do styku na verejnosti”, povedala v interview pre hlavné správy CNN. Myslím si však, že sa dostávam do bodu, kedy…namiesto toho, aby som len tak sedela a sledovala ľudí, ako ma súdia, začínam mať nutkanie vstať, prísť za nimi, predstaviť sa alebo dať im svoju vizitku a povedať: “Ahoj, ja som Lizzie. Možno by ste mali prestať zízať a začať sa učiť.”

Lizzie sa narodila v meste San Antonio v Texase. Narodila sa predčasne o štyri týždne a vážila len 1,2 kg. “Povedali nám, že nemajú predstavu, ako by mohla prežiť”, povedala jej mama Rita v rozhovore pre Daily Mail. “Museli sme v hračkársrve kúpiť oblečenie pre bábiky, pretože oblečenie pre bábätká bolo príliš veľké.” Doktori varovali Ritu a jej manžela, že ich najstaršie dieťa nikdy nebude schopné chodiť alebo rozprávať, už vôbec nehovoriac o normálnom živote. (Jej dvaja mladší súrodenci sa narodili zdraví.)

Ona však prekvitala. Jej vnútorné orgány, mozog a kosti sa vyvinuli normálne, aj keď je jej telo malé. Keďže nemá tukové tkanivo, v ktorom by sa ukladali živiny, musí jesť každých 15 – 20 minút, aby mala dostatok energie na celý deň. Jedno hnedé oko sa jej začalo zakalovať, keď mala 4 roky a teraz je na to oko slepá a druhým okom vidí len obmedzene.

Takže stále vás trápi, ako vyzeráte?!

 

 

Zdroj: Michal, Gr8 ppl , Gr8 thoughts
Preklad: Myslím pozitívne – oficiálny blog Veselých vecí