Nemá síce ruky, no pilotuje lietadlo!

Jessica Cox je prvá žena bez rúk, ktorá získala vodičský preukaz či certifikát na pilotovanie lietadla. Šoféruje nohou. Okrem toho je držiteľkou čierneho opasku v taekwondo. 

Jessica Cox sa nevzdala aj napriek tomu, že nemá ruky
Jessica Cox sa narodila bez rúk v americkom meste Sierra Vista, v Arizone. Svoj život sa naučila žiť bez rúk, s nohami. Po narodení sa vynáralo množstvo otázok, či bude Jessica schopná prežiť „normálny“ život. Povedala si však, že kvôli tomu, ako sa narodila, nevyroní slzu. Mala podporu rodičov, začala si sama veriť a ako dospelá sa nakoniec rozhodla pre svoj životný štýl a filozofiu – preskúma svet nohami.

Ako štrnásťročná sa v rodnom meste učila tancovať. V tom istom roku získala čierny pás v taekwondo. Jessica neskôr absolvovala University of Arisona, kde vyštudovala psychológiu.

Jeesica si užíva život a skúša nové veci aj napriek svojmu hendikepu
Za svoj najväčší úspech považuje, že sa naučila lietať. Za to ju zapísali do Guinnessovej knihy rekordov. Stala sa prvým človekom, ktorý dostal certifikát na riadenie lietadla iba nohami. Rovnako tak bola prvým človekom na svete, ktorý dostal certifikát, že môže bez rúk, len za pomoci nôh, šoférovať auto. V máji 2012 sa Jessica vydala za svojho bývalého trénera taekwonda - Patricka.

Na jej svadbe sa zúčastnilo mnoho ľudí, vrátane troch dievčat – Teresy, Any a Iry – všetkých troch bez rúk. Tešili sa spoločne s Jessicou. Ira navyše bradou chytila kyticu, ktorú nevesta “hodila“ za seba. Jessica to dokázala pravou nohou. V súčasnosti pracuje táto sympatická žena ako motivačný rečník, no a tento mesiac cestuje po Etiópii. Snaží sa pomáhať hendikepovaným, aby našli zmysel života, silu, ktorá ich nakopne, motivuje…

Zdroj: diva.aktuality.sk