Každý motýľ chce lietať (2% pre Dianku)

V stredu večer 14.1. 2009 sa v USA, v meste Greenwich stala tragická autonehoda. Ženu za volantom večer osvietilo oproti idúce auto, zišla z cesty a náhle sa jej zmenil život.

Meno tej ženy je Diana Šilonová. Dianka sa do Ameriky dostala vďaka futbalu. V r. 1998 reprezentovala Slovensko na Majstrovstvách Európy junioriek a okolo 20-ky odišla študovať do Ameriky, kde hrala futbal za Univerzitu Bridgeport. Vyštudovala MBA so špecializáciou v ľudských zdrojoch, založila spolu s Vee Adusei firmu VASE Management s medzinárodnými projektmi, pracovala potom v IBM v New Yourku a popri tom všetkom stíhala aj trénovať deti vo futbale. V Roku 2011 sa prestahovala na Slovensko. Všetci ju poznajú ako cieľavedomého a aktívneho človeka s porozumením pre problémy druhých a s pozitívnym prístupom k životu. Život je však nevyspytateľný a Dianka utrpela ťažké zranenia chrbtice a miechy, z ktorých sa musí celoživotne zotavovať. Absolvovala už niekoľko operácií, rehabilitácii a zaradila sa do aktívneho života.

Stále však potrebuje Vašu psychickú, ale aj finančnú pomoc.

Dnes sa venuje aj www.go-ok.eu , maľuje nádherné obrazy, IBMkuje, šetrí na nový vozík, a na prípadnú operáciu kmeňových buniek, ktorá je však zatiaľ v nedohľadne.

Aj vďaka Vám sa Diankin stav výrazne zlepší. Ba čo viac, môžeme pomôcť i ostatným. Ako?

2%, alebo inak.

Prečo pomôcť

Dnešná spoločnosť je prevažne prispôsobená na život zdravých ľuďí bez telesného postihnutia. Väčšina sa ani nepozastaví nad tým, aké to majú ľudia s telesným postihnutím sťažené. Či už ide o samotné prispôsobenie sa do spoločnosti bežných ľudí alebo o prispôsobenie sa všeobecným podmienkam života. Títo ľudia si vyžadujú špeciálnu pozornosť, starostlivosť, špeciálne zdravotné pomôcky a bez pomoci sa nezaobídu.

Tie rodiny, ktoré majú takto postihnutých príbuzných, alebo tí, ktorí poznajú takéto prípady, najlepšie vedia pochopiť aké problémy majú takíto ľudia, aké majú potreby a ako sú finančne zaťažené takéto rodiny. Preto sme tu ako medzičlánok, aby sme pomohli, podporili, uľahčili ich život a ich životné ciele. Vraví sa, že za peniaze si zdravie nekúpiš, ale práve vďaka nim si môžeš svoje zdravie udržať, prípadne vylepšiť. Ľudia s telesným postihnutím sú si toho taktiež vedomí. Vedia, že práve vďaka financiám si majú možnosť pokryť náklady, ktoré si vyžaduje ich zdravotný stav na jeho zlepšenie. Vzhľadom na to, že väčšina telesne postihnutých, nie je schopná byť istý čas finančne nezávislá, je im potrebná finančná pomoc. Určite sa dennodenne každý z nás dostáva do situácie kedy potrebuje pomoc. Či už sa jedná o malé bezbranné dieťa alebo už o dospelého človeka. V prípade pomoci vek nehrá rozhodujúcu úlohu. Ak chceme a môžeme niekomu pomôcť, tak mu vďačne pomôžeme. Pomáhame hlavne preto, lebo ten pocit, ktorý z toho máme, nám nikto nevezme. Práve naopak, veľa nám dá a tým ktorí našu pomoc potrebujú, dá ešte viac. Motýľ nádeje n.f. chce touto formou tiež finančne pomôcť telesne postihnutým. Združené peňažné prostriedky sú určené na plnenie všeobecne prospešného účelu podpory a pomoci telesne postihnutým.

Zdroj: motylnadeje.sk